Program rehabilitacji kompleksowej pracowników sektora oświaty województwa lubelskiego
Dla kogo
Program rehabilitacji kompleksowej zakłada wsparcie dla 400 osób pracujących w sektorze edukacji województwa lubelskiego. Wszystkie osoby pracujące w sektorze edukacji województwa lubelskiego czyli przede wszystkim nauczyciele, ale również inni pracownicy szkół, w tym pracownicy sekcji administracji i obsługi, którzy z powodu swojego stanu zdrowia narażeni są na utratę pracy, bądź obawiają się, że będą musieli zakończyć swoją aktywność zawodową.
Gdzie i kiedy
Program rehabilitacji kompleksowej dla pracowników oświaty realizowany będzie w formie 14- i 21-dniowych w turnusów rehabilitacyjnych w Sanatorium Uzdrowiskowym Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nałęczowie. Program realizowany będzie w od stycznia 2025 do grudnia 2026, lub do wykorzystania wszystkich dostępnych miejsc w programie.
Turnusy 14 dniowe Turnus 14-dniowe organizowane będą w czasie wolnym od zajęć szkolnych to jest w ciągu ferii zimowych oraz wakacji. Skierowane będą do nauczycieli pracujących w szkołach którzy nie mogą skorzystać z programu w innym terminie.
Turnusy 21 dniowe Turnusy 21-dniowe organizowane będą w trakcie roku szkolnego i skierowane będą do wszystkich pozostałych pracowników sektora oświaty oraz do nauczycieli którzy będą mogli skorzystać z rehabilitacji w tym terminie.
Założenia programu
Program rehabilitacji kompleksowej zakłada 14 lub 21 dniowy pobyt w Sanatorium ZNP w Nałęczowie, w trakcie którego uczestnik otrzyma kompleksowe wsparcie:
a) medyczne – konsultacje lekarskie i badanie fizjoterapeutyczne, zabiegi rehabilitacyjne z grupy: hydroterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, okłady borowinowe, inhalacje solankowe; b) psychospołeczne – konsultacje psychologiczne i dietetyczne, treningi relaksacyjne i warsztaty grupowe. c) zawodowe - konsultacje z doradcą zawodowym, kursy doskonalenia zawodowego.
Podstawa medyczna skierowania na rehabilitacje kompleksową:
Osoby stanowiące grupę docelową, powinny posiadać historię choroby wskazującą na problemy zdrowotne w jednym z trzech podstawowych obszarów:
1. Choroby układu krążenia 2. Choroby układu nerwowego 3. Po przebyciu chorób zakaźnych
Etapy rekrutacji do programu
- Wypełnienie wniosku aplikacyjnego – uczestnik/lekarz POZ/zaświadczenie o zatrudnieniu, - Analiza formalna wniosku oraz konsultacje telefoniczne (lekarska, psychologiczna, doradcy zawodowego), - Decyzja o potrzebie rehabilitacji kompleksowej, - Konsultacja doradcy zawodowego/wybór kursów zawodowych/ doskonalenie zawodowe, - Skierowanie na rehabilitacje kompleksową.
Kryteria premiujące w procesie rekrutacji
W pierwszej kolejności do programu przyjmowane będą osoby, które: - są w wieku powyżej 50 lat, - posiadają staż pracy co najmniej 10/20 lat pracy w sektorze edukacji, - posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Wartość projektu i kwota dofinansowania Całkowita wartość projektu wynosi: 3 493 332,00 złotych
Kwota dofinansowania ze środkówm europejskich to: 3 143 998,80 złotych
#FunduszeEuropejskie
|